Cart

Your Cart is Empty

Back To Shop

OTO LASTİK


Lastikler araçlarımız için vazgeçilmezdir. Günlük hayatta sürekli olarak kullandığımız otomobillerimizin lastikleri eskidiğinde veya hasar gördüğünde bilinen lastik markalarını tercih etmeniz aracınızın yol tutuşu, yakıt tüketimi ve fren mesafesi gibi bir çok faktörde etkili olmaktadır.

Oto lastiklerde dünyada ün yapmış bir çok lastik üreticisi vardır. Hepsinin lastik üretirken uzmanlık alanları farklıdır.

Performans grubu lastiklerde en çok tercih edilen lastik markaları Michelin, Pirelli, Yokohama, Continental, Bridgestone dur.

Off Road ve Arazi Lastiklerinde kullanıcıların olmazsa olmaz dediği Off Road Lastiklerinde uzmanlaşmış markalar BF Goodrich ve Cooper markalarıdır. Ayrıca otomobil ve minibüs lastiklerini de üretmektedirler fakat Off Road lastikleri ile adlarını duyurmuş markalardır.

Türkiye piyasında yerli Türk malı lastik markaları arasında en bilinenleri Lassa ve Petlas‘tır. Pirelli, Goodyear, Bridgestone ülkemizde üretim tesisi bulunan yabancı lastik markalarıdır. Tüm lastik ebatlarını olmasa da piyasada popüler olarak talep edilen lastik ebatlarını tesislerinde üretmektedirler ve yerli lastik üreticileri arasında yer almaktadır. Ek olarak Abdulkadir Özcan Otomotiv’e ait lastik üretim tesislerinde Falken ve Dunlop marka lastiklerin üretimine de 2016 yılında ülkemizde başlanmıştır. Diğer yerli lastik markaları Starmaxx, Milestone, Formula ‘dır.

Cart

Your Cart is Empty

Back To Shop